Vierailukeskus ja panimokauppa

Tervetuloa Karvilan Panimolle - aidon oluen lähteelle

Olutlähde vierailukeskus on avoinna keskiviikkona ja perjantaina klo 11:00-16:00. Osta mukaan oluet ja lonkerot panimopuodista ja nauti raikkaita juomia myös paikan päällä.

Panimobaari ja olutpuoti – Nauti tuoreimmat oluemme suoraan paikan päällä, tarjolla myös suolaisia sekä makeita herkkuja. Osta mukaan omat suosikkioluesi ja lonkerosi panimokaupasta. Panimobaari ja olutpuoti ovat avoinna avoinna ke ja pe 11-16. 

Panimopuotimme valikoimasta löytyy Korven Kutsu -sarjan oluet, KORPILO lonkerot, erikoiseriä sekä myös vahvat oluemme (yli 5,5% vahvuiset oluet). Tule tutustumaan myös sesongin tarjouskampanjoihin. 

Ennakkokyselyiden mukaisesti tarjoamme seuraavaa ohjelmaa.

Panimokierros – kierroksella pääset oppimaan rennossa ilmapiirissä, kuinka aito käsityöläislager valmistuu (kierroksen kesto 45 min). Ohjattu kierros ennakkokyselyiden mukaisesti.

Tasting – Tutustutaan ohjatusti maistiaisannosten kautta, mistä ja miten oluen maut syntyvät. 

Panimokaupasta saatavilla myös Karvilan Panimon huppareita, t-paitoja, pipoja, lippiksiä sekä olutlaseja. 

Tervetuloa korpeen!

Tutustu oluisiimme.

Osoite: Miilunkankaantie 50 Karvila
029 309 3999

Panimokierrokset ja panimobaari

Tervetuloa tutustumaan aitoon korpipanimoon. Ohjatut panimokierrokset järjestämme syyskaudella ennakkokyselyiden perusteella.  

 Lomake panimokierroksien tiedusteluun löytyy sivun lopusta.  

Missä on Karvilan Panimo? 

Sijaitsemme 30 kilometrin päässä Savonlinnasta pohjoiseen, Karvilan kylässä Enonkoskella osoitteessa Miilunkankaantie 50 Karvila.

Meillä syntyvät käsityöläislagerit parhaista maltaista, jalohumalista sekä oman lähteen vedestä. Hyödynnämme erikoiseräoluissamme paikallisia raaka-aineita, kuten marjoja ja paikallista humalaa.

Panimokierroksella koet, minkälainen on moderni pienpanimo ja miten käsityöläisolutta valmistetaan. Tutustumme myös maistiaisannosten kautta, mistä ja miten oluen maut syntyvät.

Panimokierroksen hinnoittelu (min 4 osallistujaa): 

Ohjattu kierros panimolla 45 min 20€/henk.

Ohjattu kierros panimolla 45 min  ja olutmaistelu 1h yht. 30€/henk.

Ohjattu kierros panimolla, olutmaistelu ja lounas Maitolaituri Kahvila & Puodissa – Kysy tarjous!

Olutta voit ostaa mukaan panimokierroksen jälkeen panimopuodistamme.

Tervetuloa tutustumaan ja nauttimaan!

Lisätietoja: Niko Hyvärinen niko@karvilanpanimo.fi

Lomake löytyy sivun lopusta.

panimon väkeä

Panimokaupan aukioloajat 

Panimokauppa on avoinna keskiviikkona ja perjantaina Karvilan Panimolla 11:00-16:00.

 Panimokaupasta voit ostaa mukaan myös vahvoja oluitamme (yli 5,5% vahvuiset). Tutustu oluisiimme täältä.

Osoite: Karvilan Panimo Miilunkankaantie 50 Karvila

029 309 3999

 

Kysely panimokierrokselle

Voit tehdä kyselyn panimokierroksille oheisella lomakkeella.

Voit myös soittaa meille numeroon 045 788 150 93 tai lähettää sähköpostia niko@karvilanpanimo.fi